Bal Maske, Etkili Bal Maske, Bal Maskesi, Bal Maskesi Tarifleri, Bal Maske Tarifleri ve Yüze Bal Maskesi Uygulamaları

Bal Maske, Ballı Maske, Bal Maskesi, Etkili Bal Maskeleri, Bal Maskesi (honey mask), Bal Maske Tarifleri, Bal Maske İçeriği ve Bal Maskesi Tarifleri, Ballı Maske Tarifleri, Bal Maskesi ile ilgili TariflerBal maske nasıl yapılır, ballı maske, bal maske tarifleri nelerdir. Bal ile yapılan doğal bal maske tarifleri ve bal maske uygulamaları, bal maskesi. Yüze bal maskesi uygulamaları ve bal maskesi ile ilgili ürünler hakkında bilgiler.
Bal Maskesi ve Bal Maskesi Tarifleri: Son yıllarda dünya genelinde, kozmetik ürünlerin yapımında doğal bal, balmumu, propolis, arı sütü ve arı poleni gibi bal ve diğer arı ürünlerinin kullanılmasına yönelim, insanların bal maskesinin faydalarına olan ilgisini artırmıştır. Bunun sonucunda, evde yapılan yüz maskesinde bal kullanımı önemsenerek, yüze bal maskesi yapımı için, bal maskesi tariflerine ve bal ile yüz maskesi yapımına olan ilgi artmıştır. Doğal ve organik yüz bakım ürünlerinin içeriklerinden de faydalanarak, yüze bal maskesi uygulamaları için çok değişik bal maskesi tarifleri anlatılmaktadır.
Ballı maske tarifleri, ballı yüz maskeleri olarak; organik sızma zeytinyağı ile yapılan bal maskesi, limon bal maskesi, yoğurt bal maskesi, bal tarçın maskesi, ballı limonlu maske, ballı yumurta maskesi, aspirin bal maskesi gibi, bal maskesi tarifleri uygulanmaktadır. Ayrıca, bal, yoğurt, tarçın, yumurta kullanılarak, yoğurt ve bal maskesi dışında, bal yoğurt limon maskesi, bal ve tarçın maskesi, bal ve yumurta maskesi, bal ve limon maskesi, bal ve yoğurt maskesi yapılmaktadır.
Kil ile yapılan bal maskesi, bal ve limon maskesi: Kil ve bal maskesiyle cildi beslemek ve kış mevsiminde hassasiyeti artan cildimizi korumak için haftada iki kez kil maskesi yapılması tavsiye edilmektedir. Maske yapımında kullanacağınız balın doğal ve katkısız olması önemlidir. Bu nedenle, bal temini için sitemizde verdiğimiz iletişim bilgilerini kullanarak sipariş verebilirsiniz.


Malzemeler: 2 yemek kaşığı kil, bir miktar ılık su, 1 çay kaşığı limon (yağlı ciltler için), 1 tatlı kaşığı süzme bal (kuru ciltler için). 1 yemek kaşığı ılık suya 2 yemek kaşığı kili karıştırın. Yağlı ciltler için 1 çay kaşığı limon suyu, kuru ciltler için ise 1 tatlı kaşığı süzme bal bu karışıma ilave edilir. Karışımı, göz çevresi hariç olmak üzere, yüz ve boyun bölgenize sürüp 15 dakika bekletin. Bu sürenin sonunda cildinizi ılık suyla durulayıp, havluyla kurulayın.
Elma ve Muz ile Yapılan Bal Maskesi Tarifi:
Malzemeler: 1 yemek kaşığı süzme bal, 1 adet elma ve 1 adet muz.
Elma ve muzu rendeleyin ve 1 yemek kaşığı süzme bal ile iyice karıştırın. Karışımı, göz çevresi hariç olmak üzere, yüz ve boyun bölgenize sürüp 15 dakika bekletin. Bu sürenin sonunda cildinizi ılık suyla durulayıp, havluyla kurulayın.
Bal ve Yumurta Maskesi: Yumurta ve bal maskesiyle cilt sıkılaştırma. Yumurta, bol protein içeriğiyle cildi besler ve cilde gerginlik kazandırır. Haftada bir kez yapılan yumurta maskesi cildinizdeki kırışık oluşumunu azaltabilir.
Bal ve yumurta maskesi karışımı için, 1 adet yumurta sarısı,1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı süzme yayla balı gereklidir. Bu malzemeleri iyice karıştırın ve göz çevresi hariç olmak üzere, yüz ve boyun bölgenize sürüp 15 dakika bekletin. Bu sürenin sonunda cildinizi ılık suyla durulayıp, havluyla kurulayın.
Yukarıda verilen bal maskesi örneklerine ilave olarak, bal maskesi sivilce için de kullanılmakta olup, sivilceler için bal maskesi tarifleri de bulunmaktadır. Bal, cilde yumuşaklık, canlılık ve parlaklık verir. Yorgun ciltleri canlandırır ve anti bakteriyel özelliğiyle sivilcelerin iyileşmesini sağlar.
Doğal cilt bakımı için yapılan kozmetik ürünlerde, doğal ürünler olarak organik sızma zeytinyağı, kakao, aloe vera gibi ürüenlerle birlikte doğal bal, balmumu, propolis, arı poleni ve arıtılmış su kullanılmakta ve elde edilen ürüne hoş koku vermesi için hoş kokulu uçucu yağlar ve farklı ürünler de ilave edilerek farklı bal maskeleri ve kozmetik ürünler yapılmaktadır. Bal maskeleri, balın besleyici özelliği nedeniyle, cildi beslemekte, ipeksi yumuşak ve bakımlı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca, bal ve diğer arı ürünlerinin antibakteriyel medikal özelliğinden dolayı, bal ve diğer arı ürünleri ile yapılmış olan kozmetik market ürünleri, doğal olarak antibakteriyel medikal özelliğe sahip olmaktadır.
Son yıllarda dünya genelinde, organik tarım ve doğal beslenme konusunun önem kazanmaya başlamasıyla birlikte ve tüketicilerin kimyasal maddelerle yapılmış kozmetik ürünler yerine doğal ürünlerle yapılmış olan ürünlere yönelmeleri, kozmetik ürün üreticilerini, kimyasal maddelerin kullanımını azaltarak, doğal ürünler kullanmaya yöneltmiştir.
Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (The Food and Agriculture Organization of the United Nations); Türkiye, Almanya, İtalya, Fransa, İskoçya, İrlanda, Polanya ve diğer birçok ülkede, bal ve balın kurutulmasıyla elde edilen bal tozunun kozmetik ürünlerde, bir çok gıda ve içecek alanında ve çok özel hazırlıklara gerek duyulmayan değişik bitki çayları, süt gibi karışımlarla alternatif tıp alanında kullanıldığını belirtmektedir. Ayrıca, cilt bakımında ve diğer alanlarda kullanılan balın, işlenmemiş, saf ve katkısız olmasının önemine dikkat çekilmektedir. Bu nedenle, cilt bakım ürünlerinde kullanılan ürünlerin doğal ve organik olması önemli olduğu gibi, evde yapacağınız bal maskesinde kullanılan balın da doğal ve organik olması önem kazanmaktadır.
Bal, son 2500 yıldan beri tüm dünyada insanlar tarafından kullanılmaktadır. Cildi yumuşak, pürüzsüz ve parlak tutmaya yardımcı olduğu için yüzyıllar boyunca insanlar, akne ve ciltdeki diğer izler, yaralar, lekeler vs için ballı maskeye başvurmaktadırlar.
Bal Maske ile gelen doğal güzellik için, bal ile yapılan maske tarifleri nelerdir, bal maske cilde neden faydalıdır: Bal, cildi besleyen ve cildi güzelleştirmeye yardımcı olan vitaminler, mineraller, amino asitler açısından zengindir. Bal C vitamini, riboflavin, niasin, pantotenik asit, B gurubu vitaminlerin yanı sıra, potasyum gibi mineraller içermektedir. Varlığımız için gerekli olan ve yaşamın temel yapı taşlarından olan amino asitler bakımından da zengindir. Bu nedenle, bal ile yapılan maske cildin canlı ve güzel görünmesini sağlar.
Bal Maskenin serbest radilallere etkisi nedir: Bal, antioksidan yönünden zengindir. Serbest radikallerle savaşır ve yaşlanmayı önleyici güçlü antioksidanlar içerir. Serbest radikaller, her yerde bulunur. Örneğin nefes aldığımız havada, hatta yediğimiz gıdalarda ve çok sevdiğimiz güneş ışığında bile bulunmaktadır. Vücudumuz, her zaman oksijeni emer ve oksidasyon denilen bir süreç ile enerji üretir. Bu süreçte de, serbest radikaller ortaya çıkar. Antioksidanlar, bu süreçte ortaya çıkan serbest radikalleri nötürleştirir.
Bal Maske ve antibakteriyel özelliği: Bal, iyi bilinen bir antibakteriyel ve antifungal ajandır. Bu nedenle, antibakteriyel, antiviral ve antifungal özelliği vardır. Yaralar, sıyrıklar ve yanıkların dezenfekte olmasını sağlar ve iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olur. Balın şifa kaynağı olmasında yardımcı olan enzimlere ilave olarak, bal ayrıca antioksidanlar ve antibakterial ajanlar gibi davranan flavonoidler içermektedir. Pinocembrin, propolis içerisinde bol bulunan bir flavonoid olup, yapılan araştırmaların sonucunda, antioksidan, antibakterial ve iltihap giderici özelliği olduğu isbatlanmıştır. dogalorganikbalcom-bal-maskesi
Bal Maske ve nemlendirici özelliği: Bal, içeriğinin zengin olmasından dolayı ve cilt üzerinde kalın bir tabaka oluşturabildiği için etkili bir nemlendirici özelliğine sahiptir. Bal, diğer nemlendiriciler gibi, nemi cilte tutarak cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Böylece, sadece kuru, sarkmış veya kırışmış cildi düzleştirmekle kalmayıp, cildi esnek bir yapıya kavuşturur ve kırışıklıkları giderir. Bal, tüm vücudunuz için de dedeğerli bir doğal nemlendiricidir. Bu nedenle, nemlendirici olarak da bal maske tariflerine başvurulmaktadır.
Bal Maske Tarifleri:
İçindekiler: Doğal, saf, katkısız bal (dogalorganikbalcom-bal-maskesi).
Hazırlık: Yok.
Uygulama: Yüzünüze bir tabaka halinde sürünüz.
İpuçları: Saf, doğal, hakiki bal kullanın. (Sitemizden sipariş formunu doldurarak temin edebileceğeniz doğal, katkısız, organik yayla çiçek balını kullanmanızı öneririz.)
Yararlı Bilgiler: Bal, anti-mikrobik özelliklere sahip olup, anti oksidanlar içermektedir ve aynı zamanda faydalı yapışkan özelliğe sahiptir. Bu yapışkanlık, toz, ölü deri, mikrop gibi zararlı maddeleri ciltteki gözeneklerden uzakta tutarak ve anti mikrobik özellikleri ile de cildin tekrar enfekte olmasına engel olur. Balın içinde bulunan anti-oksidanlar ise, cildin daha genç görünmesine ve cildin yaşlanmasını geciktirmede yardımcı olur. Balın içinde bulunan balmumu ise, cildi düz, parlak ve nemli yapar.
Uyarı: Topikal uygulama alerjisi olanlar uygulamamalıdır. Bal maskesi uygulamasından önce test bileğinizin küçük bir yüzeyine uygulayarak bir kaç saat bekleyin. Döküntüler görülmesi durumunda ya da alerjinin diğer belirtileri göstermesi durumunda bu maskeyi kullanmayın.
Topikal Uygulama Nedir: Bazı krem ve pomadların sadece belirli bir vücut bölgesine ya da cilt üzerine uygulanmasına topikal uygulama adı verilir. Cilt üzerine uygulanan krem ve pomadlar veya buruna, göze ya da kulağa damlatılan ilaçlar topikal uygulamaya örnek olarak verilebilir.
Bal ile yapılan maske, ballı güzellik kürü: Bal maskesi için de kullanılan bal vücudumuza içerden yarar sağladığı gibi, bal maskesi yardımıyla da cildimiz için de son derece faydalıdır. Bal maskesi ile cildi yumuşatır ve parlaklık verir.
Bal maskesi ile yumuşak ve kadifemsi bir cilt: Göz çevresi hariç boyun ve yüze bal sürüp 10 dakika kadar bekleyin. Daha sonra ılık suyla durulayıp havlu ile kurulayın.
Bal maskesi ile cildi canlandırabilirsiniz:
1 çorba kaşığı bal
1 adet rendelenmiş elma
1 adet ezilmiş muz
Malzemeleri karıştırıp, göz çevresi hariç, yüz ve boyna uygulayın. 15-20 dakika bekletin. Ilık suyla durulayın ve havluyla kurulayın.
Kırışıklığa karşı bal maske tarifi:
1 çorba kaşığı limon suyu
2 çorba kaşığı bal
Malzemeleri karıştırıp, göz çevresi hariç, yüz ve boyna uygulayın. 15-20 dakika bekletin. Ilık suyla durulayın ve havluyla kurulayın.
Cildi sıkılaştırıcı bal maske tarifi:
1 yumurta sarısı
1 tatlı kaşığı badem yağı veya sızma zeytinyağı
1 çorba kaşığı bal
Mercimek büyüklüğünde tereyağı
Malzemeleri, krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Göz çevresi hariç, boyun ve yüze sürün. 5-10 dakika bekletip, ılık suyla yıkayın ve durulayın.
Cildi gençleştirici bal maskesi tarifi:
2 çorba kaşığı bal
2 çorba kaşığı pirinç unu
2 adet yumurtanın beyazı
Yumurta akını bir kapta çırparak kar haline getirin. Başka bir kapta pirinç unu ve balı karıştırın. Daha sonra tüm malzemeleri birbirine ekleyerek karıştırın. Maskeyi göz çevresi hariç, tüm yüz ve boyun bölgesine sürün. 10 dakika bekletip, ılık suyla yıkayın ve durulayın.
Yumuşak ve kadifemsi bir cilt için bal maskesi: Göz çevresi hariç boyun ve yüze bal sürüp 10 dakika kadar bekleyin. Daha sonra ılık suyla durulayıp havlu ile kurulayın.
Cildi canlandırmak için bal maskesi tarifi:
1 çorba kaşığı bal
1 adet rendelenmiş elma
1 adet ezilmiş muz
Malzemeleri karıştırıp, göz çevresi hariç, yüz ve boyna uygulayın. 15-20 dakika bekletin. Ilık suyla durulayın ve havluyla kurulayın.
Kırışıklığa karşı bal maske tarifi:
1 çorba kaşığı limon suyu
2 çorba kaşığı bal
Malzemeleri karıştırıp, göz çevresi hariç, yüz ve boyna uygulayın. 15-20 dakika bekletin. Ilık suyla durulayın ve havluyla kurulayın.
Cildi sıkılaştırıcı bal maskesi tarifi:
1 yumurta sarısı
1 tatlı kaşığı badem yağı veya sızma zeytinyağı
1 çorba kaşığı bal
Mercimek büyüklüğünde tereyağı.
Malzemeleri, krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Göz çevresi hariç, boyun ve yüze sürün. 5-10 dakika bekletip, ılık suyla yıkayın ve durulayın.
Cildi gençleştirici bal maske tarifi:
2 çorba kaşığı bal
2 çorba kaşığı pirinç unu
2 adet yumurtanın beyazı
Yumurta akını bir kapta çırparak kar haline getirin. Başka bir kapta pirinç unu ve balı karıştırın. Daha sonra tüm malzemeleri birbirine ekleyerek karıştırın. Maskeyi göz çevresi hariç, tüm yüz ve boyun bölgesine sürün. 10 dakika bekletip, ılık suyla yıkayın ve durulayın.
Bal maske yapımında katkısız doğal bal kullanmanızı öneririz.

Tags: , , , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.